U základní školy museli být zkáceny tři již přestárlé a rozpadající se stromy. A byla to celkem na precizní provedení náročná akce. Naštěstí vše dopadlo dle plánů.

Letošní rok vyšlo "pálení čarodějnic" na výletiště. Přinášíme pár fotografii z příjemného podvečera a večera. A konce jedné prasečí čarodějky..

Okresní kolo hry Plamen 2018

19.5.2018

header

V sobotu 19. května 2018 ve sportovním areálu v Lavičkách proběhla jarní část okresního kola hry Plamen. Zúčastnilo se celkem 46 týmů, které soutěžily ve dvou kategoriích. Jednotlivá družstva čekalo celkem 5 disciplín. A to požární útok, štafeta, štafeta dvojic, štafeta CTIF a požární útok CTIF. V kategoriích mladších hasičů zvítězilo SDH Věcov, druhé místo obsadilo SDH Lavičky a třetí SDH Jámy A. V kategorií starších hasičů na prvním místě skončilo SDH Jabloňov, druhého místa dosáhlo SDH Lavičky a třetí bylo SDH Kochánov. První dva týmy této kategorie budou náš okres reprezentovat v krajském kole, které se bude konat 9. -10. 6. 2018 v Petrovicích (okres Třebíč).

Regional Cup mládeže 2018

20.5.2018

header

V neděli 20. května 2018 se do Laviček opět sjeli mladí hasiči na druhé kolo soutěže Regional Cup mládeže 2018. Soutěžilo se ve dvou kategorií. Celkem se zúčastnilo 33 družstev. Za pěkného počasí bylo možné vidět skvělé sportovní výkony všech zúčastněných. Obě kategorie ovládli domácí družstva. Z mladších žáků vyhráli Lavičky A s časem 22,36, druhé místo obsadili Lavičky B s časem 22,96 a z třetího místa se radovalo družstvo Uhřínov B s časem 22,98. Ze starších žáků vyhráli Lavičky A (16,96), druhé bylo družstvo Lavičky B (17,31) a třetího místa dosáhlo družstvo Kochánov (18,89). Další kolo této soutěže bude 27. května 2018 v Blízkově.

Historická pouťová výstava

26.5.2018

header

Při Lavičské pouti se v hasiččce orgnanizovala výstava z archivů občanů obce. Bylo k vidění spoustu věcí denní potřeby, dokumentů, fotografii, peněz, obalů a dalších propriet z života v obci v minulém století. Děkujem pořadatelům, těm dříve narozeným to vyvolalo desítky zaprášených vzpomínek a mladí se jenom divili.

Pohledy na obec kdysi a dnes

5.6.2018

header

Nahlédněte do historie i současnosti obce skrze fotografie dodané panem Nedomou.

Nové multifunkční hřiště

5.6.2018

header

Jedni z prvních testerů nového dětského hřiště zbudovaného u multifunčního kurtu.

Rozsvětcení vánočního stromu

2.12.2018

header

Svaz mladých maminek se v temné zimní dny rozhodl vytáhnout co nejvíc Lavičáků ven, a uspořádal druhý ročník rozsvětcení lavičského vánočního stromu u obecního úřadu. Odpoledne bylo zahájeno tvořivou dílničkou a posezením ve společenském sále hasičské zbrojnice. Děti si tam mohly vyrobit vánoční ozdoby, ať už domů a nebo k zavěšení na stromky v centru obce. Pak se v lampionovém průvodu a za zpěvu koled přesunuli k obecnímu úřadu. Tam po vánočním projevu pana starosty a minikoncertě koledníků se sboru Sedmihlásek, byl zapojen vánoční stromek do elektrické rozvodné sítě a těšení na Vánoce mohlo začít :-)..

9. ročník silvestrovského výšlapu

30.12.2018

header

Zničeni vánoční pohodou vyrazili lavičtí občané hledat ztracenou kondici na místní dominantu, nejvyšší místo v okolí, na Dědkovskou horu. Před základní školou se v devět hodin sešlo asi 30 turistů a milovníků přírody, pěší i cyklisté a vyrazili. Cesta vedla přes Netín, kde si prohlédli místní vojenský bunkr, pak přes Zadní Zhořec. Tam nám byla poskytnuta prohlídka hasičské zbrojnice a občerstvení u hořicích kamen ve společenské místnosti . Na vrcholu Dědkovské hory poutníky přívítalo zimní sluníčko a vůně opékaných špekáčků.