PostHeaderIcon Dokument o Lavičkách

Pokud máte hodinku času, pusťte si dokument o historii a hlavně současnosti našich obcí. Dokument byl natočen studiem Tulák v roce 2004 k příležitosti oslav 100. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů a setkání rodáků obcí Lavičky a Závist.

V necelých šedesáti minutách shlédnete Lavičky z kokpitu letadla, dozvíte se spoustu informací o založení a historickém vývoji obce, poslechnete si děkana Peňáze vyprávět o kostelu sv. Zdislavy, paní učitelky vám představí školu a školku, pan starosta Bradáč poví něco o obci a mnoho dalšího.

Je to už pár let co byla videokazeta vydána a ne každý má doma na poličce funkční video. Já naštěstí ano a tak jsem v jeho posledních světlých chvilkách zdigitalizoval záznam vidokazety a předkládám vám jej ve formě internetového streamu a nebo stažitelné verze, kterou si můžete vypálit na dvd a pouštet si jej i na své nové plasmové televizi a DVD rekordéru.

Dokumentlavicky.avi
391,5 MB

Tady je video k puštění přímo na stránkách. Kvalita odpovídá šest let staré videokazetě, ale myslím, že dokument je pro lavičáky stejně poutavý i lehce rozpitý.

Komentáře a dotazy k produktu

0Václav Štěpánek2011-04-11 16:30#
Do dneška jsem nevěděl, že něco takového existuje. Skvělá podívaná, ta hodinka utekla jako voda. Nejzajímavější je část o výstavbě kostela a ty krásné historické fotky. :-)
0Tom2011-04-11 22:47#
Video je zajímavé, je hezké mít možnost nahlédnout do minulosti prostřednictvím pohyblivého obrazu.
Jen pozor na autorská práva, internet s nimi není zrovna velký kámoš.
0Marpa2011-04-12 17:16#
Děkuji. O autorská práva bych se nebál, video bylo vyrobeno na zakázku obce a na jejím webu se nachází. Dokud se bude nacházet na něm, nevidím v tom problém. Navíc při existenci všech zbylých kopii na VHS - je doba jeho existence omezená na 20 - 30 let ( a podmíněna nasledným vlastnictví videa). Takže klidně si jej stahujte - protože čím víc bude existovat bitových kopii, tím větší bude šance, že se dochová budoucím generacím, pro než bude možná zajimavější než pro nás.
0Tom2011-05-04 12:26#
Magnetický pásek má obecně větší trvanlivost (za určitých podmínek) než třeba vypálené dvd či cd (za jakýchkoli podmínek), takže doporučuji určitě opatrovat i páskovou verzi.
Pokud tedy majetková práva k dílu náleží obci, je vše OK.
0milan2015-09-28 18:37#
dik za video je tam krasne vojakooval sem tam 1984 1986 najdu kamarada z vojny ohlaste se milan frumar ozvete sde dik
+1Roman2015-11-06 09:31#
Ahoj Frumi,já tam taky vojákoval 83-85.Pokud chceš,ozvi se na rhalford@seznam .cz