PostHeaderIcon Záhada pomníčku...

 

HEADER

Velmi zajímavé čtení o pomníčku zavražděné Eleonory Hudečkové v Borovičku zpracované p. Marii Nedomovou

ZÁHADNÁ SMRT
ELEONORY HUDEČKOVÉ

Marie Nedomová
2017

V lese Borovičku asi kilometr jihovýchodně od obce Lavičky visí u lesní cesty obrázek. Strohý nápis: „Zde zemřela Eleonora Hudečková. +1906“ neprozrazuje mnoho a vyvolává spoustu otázek. Cesta dále zarůstá a kousek od obrázku končí. Vždy tomu tak nebývalo. Kdysi to byla hlavní pěší cesta do Velkého Meziříčí. Mnoho dětí tudy denně chodilo do školy, mnoho lidí za prací a v neděli do kostela. Kolem roku 1966 začal do Laviček jezdit autobus a lidé přestali cestu využívat. Ta pak postupně zanikala. Dnes už nechodí Borovičkem téměř nikdo a obrázek pomalu upadá v zapomnění. Jeho podoba se postupem času měnila a současný nápis byl prvním dílkem v celé skládance života a smrti Eleonory Hudečkové. Následné dohledávání události v dobových dokumentech však situaci zcela mění. Matriční záznamy neobsahují žádnou zmínku o vraždě, která by byla spáchána v roce 1906. Záchranou se však stává obecní kronika. I když její vedení ustanovilo místní zastupitelstvo až v roce 1924, najdeme v ní ....    

více zajímavého čtení si přečtěte v souboru níže.

Záhadná smrt Eleonory Hudečkové.pdf

 

Pokud se Vám parádní článek slečny Nedomové líbil, nechte níže v komentářích pochvalu. Potěší.

 

Aktualizováno (Pondělí, 04 Září 2017 18:45)

 

Komentáře a dotazy k produktu  

-1Dita Massey2017-10-17 16:49#
Velké poděkování Marušce za přiblížení událostí spojených s obrázkem v Borovičku, který patří k historii naší obce. Vážíme si jejího zájmu a snahy nás seznámit s celým příběhem. Přejeme jí hodně úspěchů ve studiu a v životě.
Dita Massey, Lázničkovi a Koukalovi
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0Martin Malec2017-11-26 15:12#
Velice zajímavé . Díky.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód


Obnovit