PostHeaderIcon Balóny

Jeden krásný, srpnový večer se nad dědinkou rozštěkali psi. Vůbec se jim na obloze nelíbila veliká červená koule z nápisem RENAULT. Mě se narozdíl od nich líbila a tak jsem vám ji vyfotil..

Není to žádná velká událost, když se nad Lavičkami objeví balón. Popravdě díky blízkosti jedné balónové základny, je to celkem častý úkaz. Ale předci jenom to není každý den, aby se nám nad obcí vznášela obrovská plátěná bublina s košíkem odvážných vzduchoplavců. Proto, když se 21. srpna 2010 rozštěkali psi a nad dálnicí se začervenala koule, neodolal jsem a zašel s foťákem blíž. Balón zastínil Podolí a vítr ho hnal do dolní části obce. K nevýslovnému vzteku všech haryků na spodním konci přeletěl naprosto neslyšně a těsně nad Skryjovým komínem ( aviatici pochválily z koše dobře viditelný, udržovaný trávník a zahrádku ) a po chvíli laškování to zařízli do jetele za Střechovým kravínem.  Odtud byl vidět druhý, jak jsem se dozvěděl od osádky koše - závodní , balón. Ten byl jenom pro dva a přistál na Kochánovském poli.  Osádka koše dojatá krásným výhledem na Velké Meziříčí a hlavně na naši obec my zapózovala ( za což jim děkuji ) a hlavně mě navnadila, abych to v balónu zkusil také. Zvláště když máme poblíž balónový zámeček. No schválně se koukněte tady na tento odkaz.

Aktualizováno (Neděle, 24 Duben 2011 15:01)