PostHeaderIcon Nové čekárny

Ve středu 19. prosince 2007 dostaly autobusem cestující Lavičáci ( nejen oni ) předčasný vánoční dárek. Dvě zbrusu nové čekárničky jsem honem běžel fotograficky zdokumentovat než budou počmáraný :-))

Nové čekárny u státní silnice objednala a platila obec ve výši 64 260,-Kč. Mají za úkol nahradit starou plechovou čekárnu, kterou neznámý siláci utrhly a překlopily do strouhy. ( Možná to byl vítr..?!?) Stará čekárna dosluhovala, znatelně se na ní podepsal rez a věk a možná ji pohromadě držely jen ty vrstvy plakátů. Navíc nebylo příliš vábné v ní čekat, protože si ji spousta automobilistu jedoucí po státní silnici pletla z WC a kontejnerem.
Dle kroniky mají Lavičky čekárnu u státní silnice od roku 1954. Po padesáti letech jsme si tedy polepšily, protože před nepřízní počasí se mohou ukrýt i cestující směrem na Jihlavu.

Nové čekárničky jsou krásné, světloučké a dá se v nich i posadit, Proto doufám, že vydrží dlouho sloužit a nebudou vypadat jako jejich kolegyně o kilometr dál u Mc Donaldu. ( Příliš tomu ale nevěřím. Lepiče plakátů a sprejery už svrbí prsty.. )

Update 1.5.2008

Nedalo mi to musel jsem přidat doplnění článečku. Prvního května 2008 ( 5 měsíců od přidělání ) jsem si všimnul, že naše čekárničky už navštívil nějaký idiot z barvou. Každá volná plocha ( včetně dopravní značky ) je vyzdobena jakýmsi nápisem ( bohužel nečitelným - možná CASH - dotyčnýmu učarovaly peníze ?..). Docela mě to naštvalo, protože proti sprejerům a obecně proti streetartu nic nemám - když je hezky udělanej na nejakým nudným šedým místě - je to taky cenný umění. Ale tohle je čistě vandalizmus. Počmárat každou čistou plochu nicneříkajícím sdělením - navíc majetek kterej platily všichni a slouží všem - to chce mít trochu nižší IQ a čmárat po značkách - to už je znak idiocie. Trošku mě to připomíná navštěvu pejsků. Ti taky všechno občůrají aby každý věděl, že tady byly a že všechno patří jim. Ale po nich to naštěstí smeje déšť...

Aktualizováno (Pátek, 28 Leden 2011 21:18)