001
O naší obci

      Fond Vysočiny

 

 

 

Velmi rychlé představení naší obce.

Obec Lavičky najdete uprostřed Českomoravské vrchoviny  v kraji Vysočina. Větší část obce je schována v údolíčku přehrazeném večně rušnou dálnicí D1. Přesněji jejím 147 kilometrem. Pokud si jej nemůžete vybavit, nezoufejte - je to přesně 5,5 km od jednoho z nejvyšších dálničních mostu v ČR ve Velkém Meziříčí.

Lavičky jsou víska z necelou pětistovkou oby- vatel ( počítáme do toho i naši sesterskou obec Závist ), rozvinutým socíálním a infrastukturním zázemím, jak se sluší na středně velkou obec.
Lavičskou dominantou je dnes už první kostel Sv. Zdislavy na světě ( donedávna byl i jediný ) a z nedávné historie to byla kasárna a radarová hláska, díky které Lavičky znal zástup vojáků z celé republiky, kteří se zde za téměř čtyřicet let fungování vystřídaly. Kasárna už bohužel nestojí, ale to vám nebrání navštívit naši obec například na kole.

 

Pokud se o naší obci chcete dozvědět více, pokračujte prosím tady..

Kalendář akcí 2019

 Kalendář akcí na rok 2019

Sobota 2. 3. 2019: Maškarní průvod v Lavičkách - od 10.45
Pátek 24. 5. 2019: Pouťová zábava se skupinou BEAT BAND - od 20.00
Sobota 25. 5. 2019: Pouťové posezení na výletišti s živou hudbou - od 19.00
Neděle 26. 5. 2019: Pouťové odpoledne se skupinou CHOVI BAND - od 15.00
Zajímavé odkazy

Naše obec se začíná rozrůstat o zajímavý rezidenční areál, který po dokončení nabídne desítky moderních domů a bytů, včetně bydlení pro seniory. Pokud vás zajímá, co se na projektu změnilo, nebo chcete krásný byt za minimální cenu už příští rok, klikněte si na obrázek.

Počasí
Vyhledej