PostHeaderIcon Dětské karnevaly v Závisti roky 2002 - 2007

 

Vznikly náhodou a dnes jsou již tradicí...

 

Dětské karnevaly vznikly domluvou rodičů ze Závisti s pedagogickým sborem školy v Lavičkách.Kdo měl tento nápad jako první přesně už nevíme, ale jisté je, že nápad to byl vynikající .Pátý ročník, který již proběhl, je jistou známkou obliby u dětí i dospělých. Každý rok jou připraveny soutěžní disciplíny, např.plavba lodí po rybníce, střelba ze vzduchovky, zatloukání dutým kladívkem hřebík, chůze na chůdách, házení míčkem či kruhem na cíl, prolézání tunelem, skákání v pytli a hlavně nejoblíbeňejší jízda traktorem.
Každý rok je připravena novinka aby se všichni měli na co těšit . Zajištěné je i občerstvení -párek v rohlíku, zmrzliny, a hlavně cukroví od maminek a babiček. Co nesmí chybět jsou samozřejmě odměny za splnění disciplín a tombola.
Výtěžek z akce je vždy věnován pro potřeby školy v Lavičkách.

 

2002

První rok nám počasí přálo, dětí i dospělých přišlo hodně. Všechny disciplíny měly úspěch , povedlo se to ! Při závěrečné jízdě lodí se posádka pořádně vykoupala ve vodě a pohotový vykoupaný Karel chytil kapra .

 

2003

Druhý rok přišlo opět spousta dětí v maskách . počasí trochu zlobilo ,museli jsme před větrem a deštěm ukrýt v místním " kulturáku" . Přítomen byl i pan kaplan Pavel Pacner , oblíbenec všech dětí . Byla vyhlašována nejhezčí maska , což nebylo nejspravedlivější a tak další roky byli odměněni za masku všichni .

 

2004

Novinka tohoto roku byla soutěž v pojídání koláčů se zapečenými penězi . Dětem i dospělým moc chutnaly , peníz nespolkl nikdo a tak i přes větrné počasí se karneval opět vydařil.

 

2005

Tento rok bylo překrásné počasí až do pozdního večera . Plavba po rybníce byla bez motoru s bidlem zápolil "nautilus Pepa" .Na závěr byla i diskotéka -DJ David pouštěl k tanci a poslechu největší hity z pohádek .Přišel mezi nás i pan kaplan Pavel Pacner a jak je vidět nálada byla výborná .

 

2006

I tento rok byl vydařený, mimo jiné disciplíny děti s rodiči soutěžili o věcné ceny v soutěži o nejrychleji vypitý nápoj (děti limo - tátové pivo ). Byla bohatá, veleúspěšná tombola, neboť umělecký sklář z Bohdalova, pan Radek Fical, nám věnoval pro děti nějaké své výrobky - děti byli nadšeni.

 

2007

Pátý ročník karnevalu jsme opět připravili nějakou novinku -střelba z luku a kuše a hlavně kozenky souseda Jendy které se dětem velmi líbily.

Aktualizováno (Pátek, 28 Leden 2011 21:21)