PostHeaderIcon Obecní zabíjačka

29.12.2008 se opět po roce konala "Obecní zabíjačka", letos pod názvem "Špejluje celá dědina". Že je tato akce v naší vesnici oblíbená dosvědčuje fakt že se jí zúčastnilo více jak polovina obyvatel naší vísky, nejmenšími počínaje a zasloužilými důchodci konče. Za pěkného mrazivého dne (pro zabíjačku naprosto ideálního) mohli zúčastnění ochutnat jedno sele na rožni, které organizátoři připravovali od časných ranních hodin tak aby samotná zabíjačka druhého prasátka neproběhla na lačný žaludek. Samotnou vesnickou zabíjačku od samého začátku sledovala asi stovka přítomných a všichni obdivovali mistrovský řeznický koncert v podání řezníka Karla Oulehli se svou perfektně sehranou rodinou. Jakmile sele na rožni již bylo zkonzumováno už se na stole začaly objevovat pravé zabijačkové speciality které v improvizované kuchyni pod obecním úřadem připravovali zlaté ručičky našich žen. Bylo na první pohled vidět, že mnohým přihlížejícím pravá vesnická zabíjačka v dnešním uspěchané době tak trochu chybí a neodolali za zvuku příjemné hudby a za chuti výborného svařáčku či grogu vypomoci při výrobě jitrniček, jelítek a tlačenky. Všem kdo se na perfektní přípravě a samotném konání této akce zcela nezištně podíleli patří obdiv a uznání. Jen tak dál.

Jan Havelka

Aktualizováno (Pátek, 28 Leden 2011 21:24)