PostHeaderIcon Fotovzpomínky

HEADER670 

Lavičky na fotografiich tak starých, že to snad už ani není pravda... 

 

Prohlédněte si galerii starých fotografii naší obce. Zachycují různá zákoutí naší obce z blíže neurčeného roku. Ačkoli bych si mohl tipnout, nebylo by to zřejmě příliš přesné a tím pádem ani seriózní. Proto prosím o pomoc vás znalejší věci - pomozte my určit z kterého roku fotografie pocházejí. Očísloval jsem je, takže pokud chcete můžete popsat i některé hůře poznatelné fotografie. Po čase nasbírané tipy/rady/údaje vložím do článku a popíši jednotlivé fotografie. Děkuji předem za pomoc :-)

 

Za jejich poskytnutí děkuji panu Petru Nedomovi. I když je nejspíš nefotil on, tudíž patří veliké díky i panu fotografovi, který nám zachytil tehdy běžný život v naší obci. Pro nás je to nyní určitě velmi zajímavé, jelikož většina z nás obec takto nezažila. A kdo ano, tak to určitě dávno zapomněl.       

 

A ještě jedno zdržení, před tím než se zahledíte do té černobílé krásy - pokud máte doma nějaké podobné staré fotografie podělte se s námi o ně. Stačí mě jenom kontaktovat ( třeba v komentářích - Martin Pařízek ) a já si fotky půjčím, protože jsem vlastníkem skeneru tak si je naskenuji a nejdéle druhý den je nepoškozené vrátím. Pak je zde zveřejním pro požitek/užitek všech. Jistě to spousta návštěvníků stránek ocení, a navíc vaše fotografie budou mít zálohu, na kterou zub času ani jiná pohroma nemůže. Těším se...   

 

  

 

 

Aktualizováno (Neděle, 08 Duben 2012 21:58)

 

Komentáře a dotazy k produktu  

0Stanislav Štěpánek2017-03-02 20:05#
Pane Pařízek,Vámi zveřejněné fotografie jsou pěkné,škoda,že já k nim nemohu podat nějaké vysvětlení,prot ože jsem v Lavičkách nikdy nebyl.Přesto mám k této obci vztah a to z důvodu,že odtud pocházejí moji předci a sice rodina Štěpánků.Všiml jsem si,že jste správcem stránek,tedy pokud se nepletu Štěpánků z Laviček.Samozřejmě jsem se díval na Váš rodokmen a všiml jsem si,že máte příbuzenskou vazbu k Václav Štěpánek nar.1929,jeho otec byl Josef nar.1891 a jeho otec František nar.1851 a jeho otec Jiří nar.1819 a jeho otec Jakub Štěpánek nar.1764 a matka Mariana.Jakub Štěpánek je můj prapraprapraděd a,takže by se dalo říct,že jsme nějak příbuzní.Jakub Štěpánek byl prapradědou již zmiňovaného Václava Štěpánka nar.1929,ale víte o tom,že tento Jakub se narodil jako Jakub Kozina?Jakubův otec Šimon Štěpánek se narodil Tomáši Kozinovi v roce 1730 v Lavičkách a tento Šimon Kozina se až kolem roku 1776 přejmenoval na Šimona Štěpánka a mám na to jasný důkaz,ale z jakého důvodu jsem ještě nezjistil.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0Stanislav Štěpánek2017-03-02 20:09#
Takže předci již zmiňovaného Václava,ale i moji se původně jmenovali Kozina.Mě to sice taky netěší,ale je to tak.Vy máte nějaké kontakty do Laviček?Snažím se totiž zjistit nezjistitelné a sice ,že v roce 1932 bylo mému dědovi Stanislavu a Františce Štěpánkovým odebráno 5 dětí a mezi nimi i můj otec Miroslav Štěpánek.On mi o tom nikdy nevyprávěl nar.1926 a je již po smrti.Těch 5 dětí bylo umístěno do 5 rodin v Lavičkách ,můj otec Miroslav a strýc Stanislav,který potom emigroval do Anglie.Ale zbylé sourozence neznám a nevěděl jsem ani nic o jejich existenci.A tak mě napadlo,jestli tam do dnes nežijí jejich potomci,kteří by mi řekli něco víc,jejich jména atd..Kdyby vás něco v tomto směru napadlo,tak budu rád když se mi ozvete.Děkuji Štěpánek
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
0profile56552018-11-01 11:29#
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód


Obnovit