PostHeaderIcon Oslavy 110 let hasičů v Lavičkách + sekání rodáků 2014

HEADER
Oslavy 110 let hasičů v Lavičkách + setkání rodáků 2014

V neděli 6. července 2014 proběhly oslavy 110 let od založení hasičského sboru se setkáním rodáků obcí Lavičky a Závist a při této příležitosti obecní úřad připravil vydání knihy Minulost a současnost obce Lavičky – Závist. Kniha je zaměřena na historii rodů a domů v obou obcích a mapuje dění až do začátku 17 století.

Kniha se připravovala skoro s ročním předstihem, podklady zajišťovali zastupitelé s přispěním obyvatel, kteří zapůjčili historické fotografie, velkým příspěvkem byly též informace po léta shromažďované p. Josefem Michalem st. ze Závisti, který je členem genealogického spolku ve Velkém Meziříčí a historie je jeho koníčkem. Dále informace byly čerpány z Moravského zemského archivu, Státního okresního archivu a kroniky obce.

Texty autorsky připravil a knihu redigoval Mgr. Josef Voborný.

Fotografie Filipa Homoly Vám přiblíží prosluněný den, kdy Lavičky přivítaly svoje rodáky a zdejší hasiči oslavily 110 let od založení jejich dobrovolného spolku.