PostHeaderIcon Nový mostek u klubovny

 

 

Lavičky se dočkaly nového mostku v takzvané " spodní zatáčce u klubovny" - nejčastějšího místa dopravních nehod v Lavičkách. Protože stavební práce probíhaly téměř pod mými okny, poctivě jsem vše dokumentoval....

 

 

Po šesti letech urgencí ze strany obce se rozhodla Správa silnic, že rozšíří můstek přes potok "z podzahrad". Bylo to časté místo dopravních nehod. Prudká, vynášející zatáčka, často namrzlá díky mostku, z pocuchaným zábradlím a nevyhovující šířkou, si o opravu přímo říkala. Starý mostek je vidět na dvou fotografiích.


Rozpočet na opravu byl 4 milióny a ale přesné náklady nejsou známy, byla to akce financovaná krajem.

 

Dvacátého září přijely bagry a v první fázi byl odstraněn starý mostek a vyhloubeno hlubší lože pro nové betonové roury. Objížďka vedla po cestě přes hráz spodního rybníka a byla řízena semaforem.

 

Asi o týden později už jsou roury uloženy a obsypány zhutněným zásypem. V omezené míře se může projíždět přes provizorní prašnou vozovku. Silničáři si teď " hrají " šalováním betonových čel mostku.

Asi za čtrnáct dní ( po zatvrdnutí betonu a usazení zásypu ) dostal mostek krásnou asfaltovou deku. Pak už zbývalo jenom osadit zábradlí a nový krásný mostek je hotov.!!

 

Aktualizováno (Pátek, 28 Leden 2011 21:18)